Twitter paralı mı oluyor?

0

İlk günden beri ücretsiz servisin ardından Twitter bazı hizmetlerini ücretlendirme fikrini tartışmaya başladı.

Bu şirket nasıl para kazanacak?

Twitter’ın planına göre, profesyonellerin kullandığı Tweetdeck platformunu ücretlendirmek mümkün olacak. Böylece birden çok hesabı kontrol etmek durumunda olan sosyal medya uzmanları, PR şirketi çalışanları gibi profesyoneller, Twitter üzerinden para kazanırken, Twitter’a da bir abonelik ücreti ödeyecekler.

Twitter yönetimi bu yönde bir karar alacak olursa, Tweetdeck’i bir anda ücretli abonlik sistemine geçirmek yerine uygulamayı geliştirerek yeni özellikler ekleyecek. Böylece, çok daha kullanışlı hale gelecek olan uygulamaya aylık abonelik ücreti ödeme fikri de insanları rahatsız etmeyebilecek.

Üstelik bu yeni versiyon, gazetecilere, PR’cılara, pazarlama uzmanlarına çok daha fazla yetenek sunacak ve işlerini yapmalarına yardımcı olacak. Ayrıca, Tweetdeck için abonelik ücreti ödeyen kullanıcılar tweet’ler arasında reklam da görmeyecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>