Twitter, Periscope düğmesini yayına aldı

0

Geçen yıl mobil canlı yayın uygulaması Periscope’u satın alan Twitter, Periscope’un mikro blog servisi ile entegrasyonunu sağlayacak önemli bir adım attı. Artık iOS ve Android üzerinden Twitter kullananlar, tek bir tuşla Periscope üzerinden canlı yayın başlatarak bu canlı yayını kendi Twitter hesaplarında paylaşabilecekler.

Kullanıcıların yeni özellikten yararlanabilmeleri için öncelikle uygulamalarını güncellemelerini gerekiyor, ardından yeni bir tweet atmak için metin kutusunu açtıklarında karşılarına Periscope canlı yayın düğmesi çıkacak. Bu düğmeye basan kullanıcılar, Periscope üzerinde canlı yayına başlarken, yayın aynı zamanda mikro blog servisi üzerinden de paylaşılmış olacak.

Sosyal medya servisi yeni uygulama ile canlı yayın uygulaması Periscope’a olan ilgiyi arttırmayı hedeflerken aynı zamanda mikro blog servisini canlı yayın aracı olarak kullanmak isteyen gazetecilere, müzisyenlere, selebritilere ve diğer kullanıcılara da çok pratik bir imkan sağlamış oldu.

Canlı yayınlar, sosyal medyada yeni dönemin gözde mecrası olarak kabul ediliyor. Facebook da kendi servisi içindeki canlı yayınlara olan ilgiyi arttırmak ve kullanıcıları canlı yayın yapmaya teşvik etmek için çeşitli araçlar yayınlamış durumda.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>