Twitter politik reklamları yasaklıyor

0

ABD’deki seçim süreci tüm sosyal medya servislerini alarma geçirdi. 2016’daki seçimde Facebook’un Rus istihbaratı tarafından kullanılması nedeniyle Zuckerberg’ yıllardır senato komiteleri önünde ifade vermeye doyamadı.

Kimse bu çamura bulaşmak istemiyor

Şimdi aynı sorunlarla karşılaşmak istemeyen diğer sosyal medya servisleri, tüm dünyadan istihbarat servislerinin hedefi olan ABD seçimleri süresince politik reklam yayınlamayacaklarını açıklıyorlar.

Daha önce Çinli Tiktok politik reklam yayınlamayacağını açıklamışken şimdi de Twitter politik reklamları 22 Kasım’dan itibaren yasaklayacağını duyurdu.

Jack Dorsey’in planına göre Twitter 15 Kasım’a kadar reklamları kabul edecek. Ardından son reklamları da 22 Kasım’a kadar gösterecek ve devamında Twitter’da politik reklam göremeyeceğiz.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>