Twitter reklam iyileştirmeleriyle gelirini artırdı

0

Twitter reklam

Twitter reklam iyileştirmeleri sayesinde gelirinde ciddi bir artış yakaladı. Wall Street’in beklentilerinin de ötesine geçildi.

Twitter reklam iyileştirmeleri ile kazancını artırdı

Twitter markaların potansiyel müşterilere ulaşmasına yardımcı olmak için reklam hedefleme iyileştirmeleri sunması sayesinde beklentilerin üstünde gelir artışı bildirdi.

Bu artışla Twitter hisseler yüzde 5 yükseldi ve 73 dolar seviyelerine ulaştı.

Yılın başından bu yana Twitter, yıllarca süren ticari durgunluğu ve büyümeyi ele almak için yalnızca sesli sohbet odaları ve haber bültenleri gibi yeni alanlarda ürünler sunmak için çalışıyor. Ayrıca Twitter’ın 2023 yılında kadar yıllık gelirlerini ikiye katlama hedefi de bulunuyor. Twitter’ın reklam geliri, geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 87 artarak 1.05 milyar dolara ulaştı. Wall Street’in 900,9 milyon dolarlık tahmininin ötesine geçildi.

Twitter’ın CFO’su Ned Segal, “İnsanları en çok neyin ilgilendirdiği, nerede bulundukları veya ilgilerini çeken yerler hakkında harika bir sinyal alıyoruz” dedi. Twitter, kullanıcıların ilgilendikleri içeriği bulmalarına yardımcı olmak için üç aylık dönemde 2.500 yeni konu kategorisi sunarak reklamlarının etkinliğini artırmak için çalıştı

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>