Twitter salgın döneminde büyüdü

0

Twitter kullanıcı sayısı

2020 yılında Twitter kullanıcı sayısını büyük ölçüde artırdı. Twitter salgın döneminde kullanıcı sayısında önemli bir artış yaşadı.

Twitter salgın dönemini başarıyla atlattı

Twitter, 2021’in ilk çeyreğine ilişkin kazançlarını yayınladı. Mali sonuçlar, Twitter’ın gelirindeki artış, kullanıcı sayısındaki artışı da ortaya koyuyor.

Ortalama olarak, Twitter’ın 2021 yılının ilk çeyreğinde günlük 199 milyon aktif kullanıcısı oldu. 1 yıl önce ise Twitter, 166 milyon günlük aktif kullanıcıya sahipti. Bu da Twitter’ın kullanıcı sayısında yüzde 20 artış anlamına geliyor.

Kullanıcı sayısındaki artış, Twitter’ın gelirine de olumlu yansıdı. Bir önceki yıla göre aynı dönemde Twitter, yüzde 28 artışla 1.04 milyar dolar gelir elde etti. Şirketin net geliri ise 68 milyon dolar oldu.

Twitter 2021 yılında, 2020 yılındakine benzer bir büyüme beklemiyor. Şirket, hissedarlara yazdığı mektupta, 2021 yılının geri kalanında çift haneli düşük kullanıcı büyüme oranları beklediğini belirtti. Twitter gelecek çeyrekte ise en düşük büyümeyi beklediğini açıkladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>