Twitter sesli sohbet özelliğini yayınlayacak mı?

0

Twitter sesli sohbetler

Clubhouse’un büyük bir ilgi görmesi, platformları da bu alanda hareketlendirdi. Twitter sesli sohbetler için beta testleri başlattı.

Twitter sesli sohbetler için çalışıyor

Clubhouse’un çok hızlı bir şekilde büyüme göstermesi, sosyal medya trendinin ne yöne gittiğini bizlere gösterdi. Dev sosyal medya platformları da buna yönelik çalışmalarını artırdı.

Metin odaklı Twitter, sesli sohbetlere yönelik çalışmalarına hız veriyor. Twitter Spaces isimli özelliği ile kullanıcıların sesli sohbetler edebilmesini hedefliyor. Hatta bu özellik için beta testlerine de başlanmış durumda. Aslında 2020 Aralık’ta başlayan bu testler, daha geniş bir kitleye ulaşacak. iOS kullanıcıları için sunulan bu özellik, Android kullanıcılarında da test edilmeye başlandı.

Android kullanıcıları Spaces özelliğini şu anda yalnızca sohbet etmek için katılmak amacıyla kullanabilecekler. Ancak kendi sohbet odalarını oluşturma konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

Haziran 2020’de sesli tweet özelliğini kullanıma sunan Twitter, bu özellikle 140 saniyelik tweetler atılmasına izin veriyordu. Ancak Spaces özelliği, kullanıcıların platformu Clubhouse gibi kullanmalarına imkan verecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>