Twitter şirketler için ücretli abonelik modelini duyurdu

1

Gelir elde etmek için yıllardır farklı iş modellerini deneyen Twitter, şimdi de şirketler için ücretli abonelik modelini yayına aldı.

Yeni abonelik sistemine göre, ayda 99 dolar ödeyen şirketlerin tweetlerini, Twitter yönetecek ve ilgili hedef kitleye ulaşmasını sağlayacak. 

Twitter’ın yeni abonelik modeli, sosyal medya uzmanlarıyla veya bu hesapları yönetecek reklam ajanslarıyla çalışacak bütçesi olmayan KOBİ’leri hedefliyor. Şirketler bu abonelik sayesinde, normal şekilde Twitter’ı kullanmaya ve paylaşımlar yapmaya devam ederken Twitter bunların arasından seçtiklerini daha geniş kitlelere duyurmak için hedef kitleye promote edecek. Böylece KOBİ’ler, geniş kitlelere ulaşma imkanı bulurken, sosyal medya yönetimi işinin ağırlığından bir derece kurtulmuş olacaklar.

Twitter yönetimi, bu modelin henüz test aşamasında olduğunu ve KOBİ’lerim programa ilgi göstermesi halinde abonelik sistemini daha geniş çaplı bir modele dönüştürebileceklerinin altını çiziyor.

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>