Twitter siyasi reklamlar için önlem alacak

0

Twitter siyasi reklamlar

Twitter siyasi reklamlar için izleyeceği politikayı açıkladı. Sosyal medya platformu, siyasi reklamları kesin olarak yasaklayacak.

Twitter siyasi reklamlar için yasak uygulayacak

Yaklaşan ABD seçimleriyle birlikte sosyal medya platformlarının üzerindeki baskı da artıyor. Geçtiğimiz günlerde Facebook, siyasi reklamlar için izleyeceği politikayla ilgili eleştiri toplamıştı.

Twitter CEO’su JackDorsey ise yaptığı açıklamada, siyasi reklamlara kesinlikle izin verilmeyeceğini duyurdu. Kullanıcıların direkt olarak düşüncelerini paylaştığı platformda, retweet ve beğeni ile zaten görüşlerin belirtildiği, bu nedenle siyasi reklamlara gerek olmadığı da duyuruldu.

JackDorsey, bu yasağın 22 Kasım itibariyle başlayacağını ve 15 Kasım’da da izlenecek yeni politika hakkında bilgiler paylaşılacağı belirtildi. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ise siyasi reklamların düşünce paylaşma özgürlüğü kapsamında olduğunu belirtmişti. Bu yönüyle Twitter ve Facebook’un tamamiyle zıt bir politika izleyeceğini söyleyebiliriz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>