Twitter SoundCloud’a 70 milyon dolar yatırım yaptı

0

Müzik dünyasından çok sayıda kullanıcıya sahip olan ve müzisyenlerin de etkin olarak kullandığı Twitter uzun zamandır müzik piyasasında bir servisi satın almak istiyordu. Mikro blog servisi SoundCloud’u satın alamadı ancak müzik paylaşım servisine yatırım yaparak ortak oldu.

Twitter ortaklığın detayları hakkında bilgi vermese de firmadan sızan bilgiler yatırımın 70 milyon dolar olduğunu vurguluyor. Ancak şimdilik, iki firmanın servislerini birbirine entegre edip etmeyeceğine dair bilgi yok. Yine de ortaklık öncesinde de iki firma yakın şekilde çalışıyorlardı. SoundCloud, mikro blog servisinin duyurduğu ses kartları özelliğini sitesine entegre eden ilk müzik servisi olmuştu.

Jack Dorsey’in sosyal medya ağı müzik sektöründe ilk akla gelen isim olmak istiyor ve daha fazla müzisyenin Twitter’ı aktif olarak kullanması için çaba gösteriyor. SoundCloud ile işbirliği de bu stratejinin önemli bir adımı olacak gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>