Twitter Squad uygulamasını satın aldı

0

Twitter Squad

Sürpriz bir şekilde Twitter Squad uygulamasını saın aldı. Ancak Squad uygulaması artık hayatına devam etmeyecek ve geliştiriciler Twitter’a geçiş yapacak.

Twitter Squad uygulamasını tamamen kapatıyor

Squad isimli uygulama, kullanıcıların eş zamanlı olarak birbirileriyle ekran paylaşmalarını sağlıyordu. Ayrıca Squad ile kullanıcılar birbirleriyle videolu görüşmeler de yapabilmekteydi.

Sürpriz bir şekilde Twitter, Squad uygulamasını satın aldı. Ancak Twitter, bu satın almayla birlikte Squad uygulamasının faaliyetlerini durduracak. Yani yalnızca Squad’ın geliştirici ekibi Twitter bünyesine katılmış olacak. Squad’ın kurucu ortağı olan Crawford ve Suting ile birlikte ekibin tamamı Twitter’a katılacak. Squad ekibi, Twitter’da tasarım, mühendislik ve ürün geliştirme bölümlerinde yer alacak.

Crawford’un açıklamasına göre ekip, Twitter’da kullanıcıların konuşma yelpazesini genişletmek için çalışacak. Bu kapsamda eğlenceli ve ilgi çekici geliştirmelere yapılacak. Şimdiye dek 7.2 milyon dolarlık risk sermayesi toplayan Squad, pandemi döneminde kullanıcı patlaması yaşamıştı. Squad’ın kullanıcı sayısı yüzde 1.100 artış göstermişti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>