Twitter Trump’a savaş açtı

0

Sosyal medya servisi Twitter, dünden itibaren Trump’ın bazı tweet’lerinin altına “bu bilgiler yanlış olabilir ve seçimlerde yanlış oy kullanmanıza neden olabilir,” uyarısı koymaya başladı. 

Jack Dorsey Başkan’a meydan mı okuyor?

Bu uygulama aslında Twitter’ın, yaklaşan seçimler nedeniyle, sahte haberlerin yayılmasını engellemek için aldığı bir önlem. Ancak başkan da aynı zamanda seçim propagandası yürüttüğü için, verdiği bilgiler, yayınladığı tweet’ler Twitter’daki uzmanların kontrolünden geçiyor.

ABD Başkanı ise yalancılıkla suçlanmasına çok sinirlendi ve “Twitter’ı kapatacağım, bakalım o zaman neyin doğrulamasını yapacaklar” anlamında bir Tweet attı.

Asıl kavga ise bundan sonra koptu. Twitter’ın “fact check” uzmanları, bu tweet’in altına, “hayır, başkan Twitter’ı kapattıramaz. Bu Tweet gerçeği yansıtmıyor,” uyarısını koydular. 

Trump’ın karakterini tanıyorsak, olayların çok büyüyeceğini, Jack Dorsey’in başına garip olaylar gelebileceğini tahmin etmek zor değil. Buralar karışacak.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>