Twitter Trump’ın hesabını kapatamıyor

0

ABD Başkanı Trump’ın Twitter hesabı, kullanıcıların en çok tepkisini çeken konuların başında geliyor. Mikroblog servisinin kullanıcıları Trump’ın defalarca kullanım şartlarını ihlal ettiğini dile getirirken hesabının kapatılmamasına da ağır tepki gösteriyorlar. 

Kuzey Kore Başkanlı ile laf dalaşı

Twitter ise, Trump’ın son nükleer silah düğmesi konusundaki tweet’inden sonra gelen şiddet ve savaş çığırtkanlığı nedeniyle Twitter kurallarını ihlal ettiği için hesabın kapatılmasını isteyenlere yönelik bir basın açıklaması yapmak zorunda kaldı.

Sosyal medya servisi, basın açıklamasında “seçilmiş dünya liderlerinin, toplumların sözcüsü konumunda olduğunu ve onların hesaplarını kapatmanın oy verenlere saygısızlık” olacağını vurgularken Trump’ın hesabını kapatamayacaklarının da altını çizdi.

Öte yandan, kısa süre önce Twitter’daki işinden ayrılan bir mühendis, işten ayrılmadan hemen önce Trump’ın hesabını kapatmış, birkaç saat boyunca kapalı kalan hesap Twitter yöneticilerinin müdahalesi ile yeniden açılmıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>