Techinside Google News
Techinside Google News

Twitter üst yönetimi bir bir ayrılıyor

Twitter üst yönetimi işten ayrılmalarla gündeme geldi. Reklam kalitesinden sorumlu Brown’ın ardından Ella Irwin de ayrılıyor.

Twitter üst yönetimi işten ayrılmalarla gündeme geldi. Reklam kalitesinden sorumlu Brown’ın ardından Ella Irwin de ayrılıyor.

Twitter, Haziran ayı başlarında platformda içerik denetlemeden sorumlu yöneticisi Ella Irwin’i kaybetti. Twitter’ın üst sıralarındaki bir başka istikrarsızlık belirtisi olarak, başka bir üst düzey yöneticinin şirketten ayrılıyor.

- Advertisement -

Twitter’ın marka güvenliği ve reklam kalitesinden sorumlu olan Brown, Haziran ayının başında şirketten ayrılma kararı aldı. Brown’ın, Twitter’ın reklam verenlerin reklamlarını yerleştirmeleri için güvenli bir yer olmasını sağlamaktan sorumlu olduğu bildirildi. Ancak açıklamada, neden şirketten ayrılmaya karar verdiğine dair resmi bir sebep belirtmedi.

Twitter üst yönetimi ayrılıklarla gündemde

Elon Musk devraldığından beri Twitter, reklam verenleri platformda tutmak için mücadele ediyor. Bu yılın başlarında, şirketin en iyi reklam verenlerinden 500’den fazlasının platformdaki harcamalarını durdurduğu bildirildi. O zamanlar Twitter’ın sahibi Elon Musk, şirketin yıl içinde zararı karşılamayı planladığını söylemişti.

Platformun geleceği hakkında endişeleri olan sadece reklam verenler değil. Bazı markalar ve kullanıcılar, Musk’ın platformda içerik denetimini nasıl ele aldığına ilişkin endişeler nedeniyle nihayetinde Twitter’ı terk etmeye karar verdiler.

Ayrılış, yeni CEO Linda Yaccarino’yu ilginç bir noktada bırakıyor. Daha önce NBCUniversal’da reklam satışlarından sorumlu olan Yacacarino, geçmişte marka güvenliğinin reklam verenler için en önemli öncelik olduğunu söylemişti. Reklamcılığın Twitter’ın ana para kazanma yolu olduğu göz önüne alındığında, bu durumu nasıl ele aldığını görmek ilginç olacak.

Elon Musk’ın geçen yıl devralmasının ardından Twitter, sosyal medya platformunu ayakta tutmak için bir mücadele içindeydi. Şirketin, işgücünün büyük bir çoğunluğunu bıraktığı ve üçüncü taraf uygulama desteğini kestiği bildiriliyor. Şu anda Twitter API’sini kullanmak isteyenler için fahiş miktarda para alıyor ve kullanıcıların platformda “premium” bir deneyim için ayda 8 ABD doları ödemelerini sağlamaya çalışıyor.

Twitter sadece reklam ve içerik stratejisiyle değil, üst düzey çalışanlarıyla da Musk yönetiminde sık sık gündeme geliyor. Platformda çok yüksek oranlarda işten çıkarmalar yaşanmıştı. Yeni CEO’nun gelmesiyle düzenin oturması beklenirken bu sefer yeni ayrılıklar gündeme gelmiş oldu.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir