Twitter yeni takipten çıkarma özelliğini test ediyor

0

Ünlü mikro blog servisi Twitter, kullanıcıların arasındaki çatışmalar ve dijital tehditleşmeler nedeniyle büyük sıkıntılar yaşıyordu.

Twitter’da yok yok

Spam yapan kullanıcılar veya başka kullanıcılara hakaretler/iftiralar yönelten troll hesaplar nedeniyle şikayet yağmuruna uğrayan ve eleştirilerden başını alamayan Twitter şimdi sorunu hafifletecek yeni bir özelliği test etmeye başladı.

Kullanıcılara takip etmek isteyebilecekleri yeni hesapları öneren Twitter, aynı şekilde rahatsızlık duyup da yorumlarını okuduğunda sinirlendikleri, tepki gösterdikleri hesapları takip etmeyi bırakmaları için “takipten çıkarma” tavsiyeleri yapacak.

Böylece takip listesi “hafifleyen” ve görmek istemedikleri hesapları kazayla okuyup sinirlenecek kullanıcılar için çok daha rahat ve sakin bir Twitter deneyimi mümkün olacak zira Twitter’a göre çoğu kullanıcı, onları sinirlendiren bir tweet’i gördüklerinde, o anda öfke içinde sakince takibi bırakmak yerine, kavgaya tutuşmayı tercih ediyor ve ardından da sinirlenip kontrolden çıktıkları için Twitter’dan soğuyabiliyorlar.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>