Twitter’dan işletmeler için yeni uygulama: Dashboard

0

Twitter, küçük işletmelerin hesaplarını yönetebilmeleri için yeni Dashboard isimli yeni bir uygulama yayınladı. Web ve iOS üzerinde çalışan uygulama, küçük işletmelerin yöneticilerine, Twitter profillerini düzenleme, şirketi hakkında yayınlanan tweetleri görüntüleme gibi imkanlar sağlıyor.

Dashboard, işletme yöneticilerinin sürekli şirket ismini aratmasının önüne geçerek mikro blog servisinde şirketi hakkında yazılanları daha kolay takip etmesini sağlayan küçük, pratik bir uygulama olarak dikkat çekiyor. Şirket yöneticisi Dashboard üzerinden şirketi hakkında tanımlayıcı bilgiler girebilirken, diğer Twitter kullanıcılarının markası hakkında neler konuştuğunu da ayrı bir sekme üzerinde görebiliyor. Bu tweet’ler doğrudan şirketin hesap ismine gönderilmemiş olsa da marka adını barındıran tüm paylaşımlar söz konusu sekmede yer alıyor.

Dashboard’ın, şirket yöneticilerinin mikroblog servisinde markaya ne kadar yoğun ilgi olduğunu görmesini sağlayarak, onları Twitter’a reklam vermeye ikna edecek yardımcı bir araç olarak konumlandırıldığı da anlaşılıyor.

Ünlü mikroblog servisi, reklam verenleri cezbederek reklam gelirlerini arttırmak için her yolu deniyor. Sosyal medya reklamlarından aslan payını alan Facebook’a karşı reklam gelirlerini arttırmak için sürekli yeni ürünler ve özellikler devreye sokan sosyal ağ servisi yine de reklam verenlerin yoğun ilgisini çekmeyi başaramıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>