Twitter yöneticileri istifaya başladı!

3

twitter p2

Twitter, yıllardır bir türlü kar edip yatırımcılarının yüzünü güldürmeyi başaramadı. Yola aynı zamanda çıktıkları sosyal medya servisi Facebook dünyanın en önemli, en büyük şirketleri arasına girmişken Twitter hala bir gün kar ederiz umuduyla şirketin zararlarını finanse eden bir start-up görünümünden çıkmayı başaramadı.

Son olarak geçen yaz CEO’sunu değiştiren şirkette, umutlar artık tükenmiş olabilir. Kurucusu Jack Dorsey’in CEO’luğunda şansını son kez denemeye karar veren Twitter’da sene sonu hesapları ortaya çıkınca rahatsızlıklar daha da artmışa benziyor çünkü şirketin dört üst düzey yöneticisi aynı gün istifa ederek, Twitter’da işlerin kötüye gittiği söylentilerini yeniden gündeme taşıdılar. Mühendislik başkan yardımcısı Alex Roetter, global medya başkan yardımcısı Katie Jacobs Stanton, ürün başkan yardımcısı Kevin Weil ve Vine’ın lideri Jason Toff şirketten ayrıldıklarını açıkladılar.

Ayrılıkların nedeni hakkında resmi bir açıklama yok ancak istifa dışında, yöneticilerin görevden alınmış olmaları ihtimalinin de yüksek olduğu değerlendiriliyor. Yine de Jack Dorsey’in kişisel hesabından yaptığı açıklama, bu ayrılıkların istifa olduğunu vurguluyor.

Şimdi herkesin aklındaki sorular şunlar: Twitter batıyor ve yöneticileri de onunla birlikte batmamak için gemiden kaçıyor mu, yoksa Jack Dorsey, istediği performansı gösteremeyen yöneticileri şirketten uzaklaştırıyor mu?

Yorumlar

  1. Bence batsın bir şeye yaradığı yok zaten

    1. Çok biliyosun sen

  2. Twitter kurallara kanunlar ve hepsinden önemlisi müsterisine saygılı ondan kâr edemiyor. Facebook gibi milletin bilgilerini çalsaydı o da köşeyi dönerdi. Yardım fonu açsınlar bağış yaparım yeminle . Sosyal medya demek Twitter demek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>