Twitter yönetim kurulu değişiyor

0

Twitter yönetim kurulu, internet girişimcisi olarak bilinen Martha Lane Fox ve PepsiCo’nun finansal operasyonlarını yöneten Hugh Johnston’ı bünyesine kattı. Online gezi sitesi LastMinute.com kurucusu olarak bilinen Lane Fox, henüz startup ve VC kavramlarının popüler olmadığı 2005 yılında bu girişimini Sabre Holdings’e 577 milyon pounda satmıştı.

Bilişim dünyasının önde gelen yöneticileri arasında yer alan Lane Fox, halen Channel4, mydeco.com, Marks & Spencer ve Go ON UK kurumlarında yönetim kurulu üyesi olarak bulunuyor. Fox’un ayrıca 2013’ten bu yana İngiltere’de Lordlar Kamarası bağımsız üyesi olarak çalıştığı da biliniyor.

PepsiCo’dan Twitter’a takviye

PepsiCo’ya 1987 yılında katıldıktan sonra çeşitli görevlerde rol alıp, son olarak 2010 yılında CFO olarak çalışmaya başlayan Hugh Johnston ise 2015’ten bu yana şirketin yönetim kurulu başkan vekili olarak görev yapıyor.

Currie Capital Başkanı Peter Currie ve Chernin Group Kurucusu Peter Chernin ise 2016 yılı hissedar toplantısında tamamlanacak olan sözleşme tarihlerinin ardından Twitter yönetim kurulu için tekrar seçime girmeyeceklerini açıkladılar. Twitter CEO’su Jack Dorsey ise yakın gelecekte yönetim kuruluna yeni alımların yapılacağını açıkladı.

Twitter yönetim kurulu listesi

Mayıs ayında gerçekleşecek olan 2016 yılı hissedar toplantısı öncesi Twitter’ın yönetim kurulu kadrosu an itibarıyla şu şekilde:

Omid Kordestani — Twitter Yönetim Kurulu Başkanı
Jack Dorsey — Twitter ve Square CEO
Peter Fenton — Benchmark Capital Komandite Ortağı
David Rosenblatt — 1stdibs.com CEO
Majorie Scardino — MacArthur Foundation Yönetim Kurulu Başkanı
Evan Williams — Medium ve Obvious Corp. CEO
Martha Lane Fox — Go On UK Yönetim Kurulu Üyesi
Hugh Johnston — PepsiCo Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CFO

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>