Twitter’da sürpriz istifalar

0

Twitter zor günler yaşıyor ve bu zor günler onu batışa sürüklüyor olabilir mi?

Şirketin iki tepe yöneticisi, bugün istifa ettiklerini duyurdular.

CTO Adam Messinger ile ürün yöneticisi Josh McFarland, Twitter’dan duyurdukları istifaları için gerekçe de sundular. Messinger dinlenmeye çekileceğini, McFarland ise bir yatırım firmasında göreve başlayacağını duyurdu.

Peki tepe yöneticileri neden Twitter’dan kaçıyorlar?

Piyasa değerini hızla kaybeden, olası müşterilerle masada pazarlık yaparken, müşterilerin Twitter’ı satın alarak prestij kaybetmemek için masadan çekildiği, Trump’ın “küçük şirket” diyerek alaya aldığı ve toplantıya çağırmadığı Twitter, Teknoloji profesyonelleri için de artık bulunmak istemedikleri bir şirkete dönüşüyor olabilir.

2016’nın ilk günlerinde de üç tepe yöneticisi aynı anda istifa edip ertesi gün Facebook’ta işe başlamışlardı.

Şimdi 2016 sona ererken, Twitter yöneticilerinin şirkete olan inançlarının tamamen söndüğü düşünülüyor ve Aralık ayı sonunda, daha da fazla yöneticinin istifa etme ihtimalinin bulunduğu vurgulanıyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>