Twitter’ın Çinli patronu istifa etti

0

Twitter’ın Çin’deki ofisinde istifalar ardı ardına geliyor. 

Şirketin Çin ofisindeki CTO ve COO, geçtiğimiz ay arka arkaya istifa etmişti. Şimdi ise Çin ofisinin yöneticisi istifa etti. 

Twitter aslında Çin’de erişime engelli. Çin kullanıcıları Twitter’a ulaşamıyor ancak dünyaya mal ve hizmet satan Çin’li şirketler, dünyadaki kullanıcılarına ulaşmak için Twitter’a reklam vermek istediklerinde Twitter’ın Çin ofisini kullanıyorlar.

Yöneticiler neden istifa ediyor?

İstifa eden yöneticiler ise sadece Çin ofisinde değil, Twitter’ın ana şirketinde de önemli isimler olarak anılıyor. Ayrıca Twitter’da da geçtiğimiz ay yaşanan üst düzey istifaların ardından şimdi de Çin ofisindeki istifalar, şirketin genel durumundaki umutsuzluğa dair çalışanların rahatsızlığını ortaya koyan önemli bir detay.

Şirketin Çin ofisini yöneten Kathy Chen’in görevde olduğu iki yılda şirketin Çin’deki reklam gelirleri %400 artmıştı. Çin hükumeti ile de güçlü bağları olan, yüksek nüfuzlu bir yönetici olarak tanınan Kathy Chen’i ayrılışına Twitter için büyük kayıp olarak bakılıyor. Twitter yöneticilerinin, Jack Dorsey’in yönetim anlayışından rahatsız olabileceği de dile getiriliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>