Twitter’ın kurucusu Trump’ın zaferi için özür diledi

0

Twitter’ın, ABD Başkanlık seçimlerindeki rol uzun zamandır tartışmalara konu oluyordu. Başkan Trump da, “eğer Twitter olmasaydı Başkan seçilemeyebilirdim,” diyerek Twitter’ın başarısındaki rolünü kabul etmişti.

Seçim döneminde Twitter’ı çok yoğun kullanan Trump, neredeyse tüm açıklamlarını, tüm beyanlarını Twitter üzerinden vermiş, medya Trump’ın görüşlerine yer vermezken Trumo Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarla sosyal medyada gündem olmayı başarmıştı.

Twitter, Trump’ın başarısı için çalıştı

Ayrıca Facebook’un yatırımcılarından ve Trump’ın destekçilerinden Peter Thiel de Trump ve Twitter ilişkisi hakkındaki tartışmalar sırasında, “Twitter bunca yıldır meğer Trump’ın başarısını sağlamak için çalışmış,” diyerek mikroblog servisinin Trump’ın basınla ilişkiler platformuna dönüşmesine vurgu yapmıştı.

Twitter’ın kurucu ortaklarından Ev Williams, medyaya verdiği yeni bir röportajda, bu konuda çok üzgün olduğunu ve Trump’ın zaferinde Twitter’ın rolü nedeniyle herkesten özür dilediğini dile getirerek, yeni bir tartışma başlattı.

Silikon Vadisi’nde Trump’a karşı oluşan tepkinin bir örneği olarak yorumlanan bu özrün, Trump’a oy veren kesim tarafından tepki görmesi şimdi Twitter’ın başını ağrıtabilir. Ayrıca başkan Trump’ın da ona karşı hakarete varan yorumlar yapan Silikon Vadisi çalışanları için hayatı zorlaştıran uygulamaları yürürlüğe koyduğu biliniyor. 

Trump hakkındaki olumsuz görüşlerini açıklayan Ev Williams ise bundan sonra Twitter içinde aktif rol almayacağını ve hissedar ve yönetim kurulu üyesi olarak, daha pasif bir role geçtiğini duyurdu. Elinden Twitter’ı düşürmediği bilinen Trump’ın ise Williams’a ne cevap vereceği merak ediliyor.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>