Uber araçlarında en çok neler unutuluyor?

0

Başlıktaki sorunun cevabını hemen verelim: Cep telefonu. Bu ve bunun gibi veriler Uber Kayıp Eşya Endeksi’nde yer alıyor (Uber Lost & Found Index). Uber araçlarında unutulan ilginç eşyalar arasında 18 karat altın dişten sakal yağına, Harry Potter sihirli kılıcından sekiz haftalık kahverengi Chihuahua köpeğe değişen şeyler bulunuyor. Bu endeksin ilk üç sırasındaki en çok unutulan üç eşya şöyle: Telefon, kamera ve cüzdan. Uber araçları içinde başka neler unutuluyor? derseniz, sizi aşağıdaki listeye alalım:

Telefon

Kamera

Cüzdan

Anahtar

Çanta/sırt çantası

Kıyafet

Gözlük

Kulaklık

Elektronik sigara

Kimlik / ehliyet

Endekste “en unutkan şehirler”e de yer veriliyor. Buna göre en unutkan 10 şehir şöyle sıralanıyor:

East Alabama

Gallup, New Mexico

Cookeville, Tennessee

Mississippi Delta

Boone, Kuzey Carolina

Sioux City, Iowa

South Georgia

Mankato, Minnesota

College Station, Texas

Tallahassee, Florida

 

Uber Kayıp Eşya Endeksi’nde Uber yolcularnın en unutkan oldukları gün ve saatler de aktarılıyor. Endeks yolcuların en çok Cumartesi ve Pazar günlerinde eşya unuttuklarını ortaya koyuyor. Saat olarak ise en çok 23.00-01.00 saatleri arasında eşya unutulduğu belirtiliyor. Öte yandan, Uber, araçlarında eşya unutan yolcular için bir video paylaştı. Bu videoda kaybedilen eşyaların nasıl geri alınabileceği anlatılıyor. 

Uber 65 ülkede 600’den fazla şehirde kullanılıyor.  

YouTube video

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>