Uber benzeri FakeApp geliştirildi!

0

Uber benzeri

Uber benzeri bir yazılım geliştiren bilgisayar korsanları Android kullanıcılarını hedef alıyor. Korsanların geliştirdiği Uber benzeri yazılım ile kullanıcıların kimlik bilgileri çalınabiliyor.

Uber benzeri FakeApp

Yeni bir FakeApp ile kullanıcıların tüm kimlik bilgileri çalınmaya çalışılıyor. Symantec’teki araştırmacılar tarafından tespit edilen kötü amaçlı yazılım Uber uygulamasının sahte bir versiyonundan oluşuyor. Kullanıcıyı kullanıcı kimliğini kayıtlı telefon numarası ve şifresi biçiminde girmeye teşvik ediyor. Bu bilgiler girildikten sonra sunucuya iletiliyor.

Bilgileri edinen kötü amaçlı yazılım geliştiricileri, bu bilgileri ya dolandırıcılık için kullanıyor ya da üçüncü şahıslara satıyor. Kullanıcılar için şüphe uyandırmayan bu FakeApp geliştiricilerinin izi sürülemiyor.

Kolay ve ucuz hizmet sağlaması nedeniyle Uber’in kullanıcı sayısı hızlı bir artış gösteriyor. Son dönemde bilgisayar korsanları bu tip fazla kullanıcılı hizmetleri hedef alarak kullanıcı bilgilerini çalmaya çalışıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>