Uber Brüksel’de hizmeti durduruyor

0

Uber Brüksel

Mahkeme kararıyla birlikte Uber Brüksel’de hizmetini durduruyor. Uber, Brüksel Temyiz Mahkemesi’nin kararına itiraz edecek.

Uber Brüksel’de hizmeti durdurma kararı aldı

Uber Technologies Inc., bir mahkemenin 2015 yılında taksi hizmetleri sunan özel kişilere yönelik bir yasağın profesyonel sürücüler için de geçerli olduğuna karar vermesinin ardından 26 Kasım’dan itibaren Brüksel’deki faaliyetlerini durduracağını söyledi.

Uber, Brüksel Temyiz Mahkemesi’nin kararının yaklaşık 2 bin sürücüyü etkileyeceğini söyledi ve Belçika hükümetini taksi hizmeti yasalarını hızla değiştirmeye çağırdı. Bu kararla birlikte Uber için yasaklamaya gidilen bölgeler arasına Brüksel de katılmış oldu.

Uber, ülkelerdeki yerel taksi hizmetlerini engelleyici politikası iddiası nedeniyle bazı zorluklar yaşayabiliyor. Uber’in geri dönme konusunda kazandığı mahkeme kararları da mevcut. Brüksel’de benzer bir senaryonun olup olmayacağını hep birlikte göreceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>