Uber CEO’su, Trump’ın danışmanlığından ayrıldı

0

ABD Başkanı Donald Trump’ın sert ve tepki çeken politikacıları, iş dünyasının sıradışı üyeleri kabul edilen teknoloji patronlarını bile korkuttu.

Trump’ın danışmanlık görevini üstlendiği için ağır tepkiler alan Uber’in CEO’su Travis Kalanick, görevden ayrıldığını duyurdu.

Travis Kalanick’in Trump’ın danışmanlığını kabul etmesinin ardından, çok sayıda Uber kullanıcısı telefonlarından Uber uygulamasını silerek, Uber’in rakibi olan Lyft’i kullanmaya başlamıştı. Ocak ayında, tarihte ilk defa Lyft uygulamasının indirmeleri, Uber’in indirme sayısını geçince, Uber’in patronu Travis Kalanick de şimdi paniklemiş gibi görünüyor.

Uber kan kaybediyor

Başkanın ekonomik danışmanlar kuruluğundan ayrıldığını duyuran Kalanick, “bir gruba katılmak, o gruptaki her düşünceyi kabullenmek anlamına gelmiyor,” diyerek Trump’tan farklı düşündüğünü de vurgulamak istemişti ancak bu çabası Uber’in kullanıcı kaybetmesini engelleyemedi.

Kalanick’in ekonomik danışma kurulundan ayrılmasından sonra kurulda şimdi, “ünlü isimler” olarak Tesla’nın CEO’su Elon Musk, GM CEO’su Mary Barra ve Disney’in CEO Bob Iger kaldı. Ancak bu isimlerin de toplumdan aldıkları büyük tepkiler nedeniyle kuruldan ayrılma ihtimalleri bulunuyor. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>