Bu oyunu kazanan Uber’de mühendis oluyor!

1

Uber hızla büyüyor ve bu büyümeyi sağlıklı şekilde sürdürebilmek için yeni yeteneklere ihtiyacı var. Dev bir taşıma hizmetinin mühendis aramak için ilk bakacağı yer neresi olurdu? Elbette kendi müşterileri. Amerika Birleşik Devletleri’nin çeşitli eyaletlerinde kullanıcılar, bindikleri araçta akıllı telefonlarına gelen bir mesajla en hızlı büyüyen startup’lardan birinde mühendis olma fırsatı yakalıyor.

Code on the Road (Yolda Kodla) adını verdiği bir mini programcılık oyunuyla Uber kendi kullanıcılarının becerilerini sınıyor ve belirli bir puanın üzerinde başarı yakalayan müşterilerine kendi bünyesinde çalışma imkanı tanıyor. Şirketin yaptığı açıklamaya göre bu yarışma ABD’de teknolojiyle ilgili işlerin yoğunlukta olduğu şehirlere odaklanış durumda.

Uber ile hem eğlenin, hem iş bulun!

Şirket adına BusinessInsider’a açıklama yapan bir yetkili, “Sorunlarımızın üstesinden gelirken ekibimize destek olacak potansiyel iş adaylarımıza erişmenin yeni yollarını her zaman arıyoruz. Eğer teknoloji alanında çok fazla istihdamın olduğu bir yerde yaşıyorsanız, Code on the Road yarışmasını yolcu uygulamamızın içinde görebilirsiniz” ifadelerini kullandı. Böylelikle yolcular herhangi bir mülakata girmeden önce becerilerini doğrudan mobil uygulama üzerinden kanıtlayabiliyor.

Oyunu deneyenlerin yaptığı paylaşımlara göre Code on the Road üç ayrı kodlama yarışı içeriyor. Katılımcıların her biri için 60 saniyelik süresi bulunuyor. Yeterince iyi puan kazanan oyuncular, uygulama üzerinden Uber ile bağlantı kurarak iş başvurusunda bulunabiliyor.

Geçtiğimiz günlerde online ve mobil altyapısında zaafiyet ya da hata bulanlar için 10 bin dolara kadar ödül vereceğini açıklayan Uber, kendi ihtiyaçlarına hitap ettiği topluluk ile çözüm bulma konusunda güzel bir örnek sergiliyor.

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>