Uber elektrikli araç sürücülerine ek ödeme yapacak

0

Uber elektrikli araç

Uber elektrikli araç kullanan sürücülere ek ödeme yapacağını duyurdu. Uber elektrikli araç sektöründe yaşanan gelişmeler ile sürücüleri bu alana teşvik etmek istiyor.

Uber elektrikli araç sektörünü destekliyor

Facebook ürün müdürü Daniel Danker, bundn sadece birkaç gün önce Uber’e geçerek sürücü ürün müdürü olarak göreve başlamıştı. Bünyesinde oldukça yenilikçi hizmet projeleri çıkaran Uber, Danker’ın katılmasıyla bunlara bir yenisini daha ekledi. Şirket, elektrikli araç kullanan ve kullanmayı düşünen sürücülerini desteklemek için ek ödeme yapacağını duyurdu.

Bu ödeme sistemi ilk olarak ABD’de 7 şehirde başlayacak. Austin, Los Angeles, Montreal, Sacramento, San Diego, San Francisco ve Seattle’da test edilecek pilot projede, elektrikli araç sürücüleri benzinli ve dizel araç sürücülerinden daha fazla ödeme alacak.

Pilot programa göre, elektrikli araç sürücüleri, diğer araç sürücülerinden yolculu başına 1 dolar daha fazla ödeme alacak.

Ayrıca elektrikli araç sürücüleri, yolculuk aralarında 30 dakikalık şarj bildirimi vererek, hazır olduklarında bilgi verebilecekler.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>