Uber haritalandırma ihtiyacına 500 milyon dolar gömecek!

0

Uber, tüm dünyadaki hizmetleri için çok detaylı dijital haritalara ihtiyaç duyuyor ancak her ülkenin yüksek çözünürlüklü dijital haritaları bulunmuyor. Firma bu çalışmanın ardından hizmet verdiği çok sayıdaki şehir için çok daha detaylı dijital haritalara sahip olacak ve böylece araç çağıran müşterilerin tam olarak hangi noktada durduğunu tespit edip müşteriyi alması çok daha kolaylaşacak.

Harita çalışması için ayrılan 500 milyon dolar ise aslında küçük bir rakam sayılmaz. Uber’in kurulduğu günden bu yana kazandığı paranın toplamı 13, 5 milyar dolarken, 500 milyon dolarlık bu yatırım az sayılmaz ancak servisin önümüzdeki yıllarda kazancını katlayarak arttırması beklendiğinden, detaylı dijital haritaların servisin işlemesi için çok kritik bir role sahip olduğunu da tespit etmek gerekiyor.

Otonom araçlar için harita lazım

Yüksek detaylı ve sürekli güncellenecek bu yeni haritalar Uber için aynı zamanda otonom araç filolarının da önünü açacak. Otonom araçlar için çok detaylı ve sağlıklı dijital haritalar gerekiyor. Kısa vadede ise bu haritalar şirketin Google haritalarına olan bağımlılığını azaltacak ve daha fazla detay içermesi nedeniyle şoförlerin aradığı adresin giriş kapısını bulması gibi zaman kaybettiren karmaşalardan kaçınmasını sağlayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>