Uber hız kontrolü yapacak

0

Araç paylaşım uygulaması Uber, bazı şoförlerin daha fazla müşteri almak için mevcut müşterilerini taşırken çok hızlı araç kullandıkları şikayetleri nedeniyle yeni bir önlem alıyor. Uygulama artık şoförlerin hızını GPS üzerinden ölçerek kontrol edecek.

Yeni güvenlik önlemine göre eğer bir şoför sık sık hız limitlerinin üzerine çıkıyorsa uyarı alacak. Uygulama ayrıca şoförün otomobil kullanırken telefonu eline alıp almadığını da kontrol edecek ve direksiyon kullanırken telefonu da kullanmaya kalkarsa, telefonu araç istasyonuna yerleştirmesini isteyecek.

Ayrıca uygulama, dinlenmeye izin vermeyecek kadar çok çalışan şoförlere de dinlenmesi gerektiğine dair uyarı yapacak ve mola vermesini isteyecek. Şirket bu yeni uygulamalarıyla Uber’e dair dünya çapında büyüyen güvenlik endişelerine ve şikayetlere de cevap vermiş oluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>