Uber İngiltere’deki en büyük rakibini satın alıyor

0

Uber’in Londra lisansı

Araç paylaşım servisi Uber, İngiltere’de Uber’e karşı en büyük rekabeti oluşturan taksi uygulaması Autocab’ı satın alıyor.

Uber’e karşı ortaya çıktı Uber’e yem oldu

Autocab, İngiltere’deki küçük ve bağımsız taksi şirketlerini birleştirerek, Uber’e karşı rekabet gücü ele geçiren büyük bir online taksi çağırma servisi kurmuştu.

Ancak Autocab tüm şehirlerde faaliyet göstermediği için özellikle şehirler arası yolculuk yapanların, Autocab’ın bulunmadığı yabancı şehirde Uber uygulamasını kurarak Uber araçlarını çağırmak zorunda kalması, uygulamanın etkinliğini sorgulatmıştı.

Uber şimdi bu uygulamayı satın alarak tüm İngiltere, tek bir uygulama üzerinden tüm taksi ve araç paylaşım servislerine erişim sağlamayı vadedecek. Ancak İngiliz anti tekel regülatör kurumu bu satın almaya izin verecek mi, şimdilik bilmiyoruz.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>