Uber, işitme engelli sürücüler için yeni bir özellik duyurdu

0

Uber, sağır ve işitme engelli sürücülerini desteklemek için uygulamasına bu ay yeni bir özellik ekledi. Uygulamadaki yeni özellik sayesinde sürücü ile müşteri arasında rahat bir iletişim sağlanacak.

Milyonlarca geziyi organize eden Uber, müşteri ve sürücü arasında uyum sağlanabilmesi için işitme engellilere yönelik ek desteklerde bulunuyordu. Ancak uygulamasında yaptığı son güncelleme ile işitme engelli sürücü ile işaret dili bilmeyen müşterinin kolay bir şekilde iletişim kurabilmesini sağlıyor.

Uygulama, işitme engelli bir sürücüyle eşleşildiğinde Amerikan İşaret Dili’nde (ASL) bazı temel kelime ve cümleleri öğrenme seçeneği sunuyor. Müşteri, “Merhaba” ve “Teşekkür ederim” gibi temel kelimeleri seçerek sürücü ile kolaylıkla iletişim kurabiliyor.

Uber’in İşitme Engelliler Farkındalık ayına özel olarak yaptığı bu güncelleme, iş süreçlerinde iletişimin önemini ortaya koyuyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>