Uber kamyon taşımacılığı işine giriyor

0

Otomobil sahibi olan herkesi taksi şoförüne dönüştürerek ek gelir elde etmelerini sağlayan Uber şimdi de kamyon şoförlerini hedef alacak.

Şirketten sızan bilgilere göre araç paylaşım uygulaması Uber, Kasım ayında 4Front Logistics isimli firmada çalışan dört lojistik uzmanını işe aldı. Bu lojistik uzmanları, hangi üreticinin malının hangi kamyonlarla hangi müşterilere taşınacağına karar veren ve gerekli bürokratik işlemleri yürüten uzmanlar olarak biliniyor. 

Kamyoncular için Uber

Böylece Uber’in, kamyon sahiplerini de aynı otomobil sahipleri gibi, malını taşımak isteyen üreticilerin hizmetine sunmak üzere hazırlık yaptığı ortaya çıktı. Uber geçtiğimiz yıl ayrıca otonom sürüş teknolojisine sahip kamyonlar geliştirmeye çalışan Otto isimli startup’ı da 680 milyon dolar ödeyerek satın almıştı.

Tüm bu belirtiler ışığında Uber’in, ABD’de çok yoğun olan kamyon taşımacılığı alanında söz sahibi olmak için harekete geçmeye hazırlandığı anlaşılıyor. Kamyon sahiplerinin daha kolay iş bulmak için Uber’in geliştireceği yeni uygulamayı kullanarak malını taşıtmak isteyen üreticilerle buluşacağı ve Uber’in de bu taşıma işinden komisyon alacağı düşünülüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.