Uber Kolombiya’da yasaklandı

0

Uber, bulunduğu ülkelerde kullanıcı memnuniyetini sağlamayı başarsa da birçok sorunla karşılaşıyor. Son olarak Uber Kolombiya’da yasaklandı.

Uber Kolombiya’da neden yasaklandı?

Bulunduğu ülkelerde hem ucuz maliyetli hem de müşteri dostu bir hizmet sunuyor olsa da birçok sorunla karşılaşıyor. Özellikle bulunduğu bölgelerdeki taksilerle haksız rekabet ettiği iddiaları, Uber’i en çok zorlayan konular arasında yer alıyor.

Kolombiya’daki taksi hizmeti Cotech SA,Uber’in haksız rekabette bulunduğunu iddia ederek dava açtı. Yapılan incelemelerde Uber’in piyasa kurallarını ihlal ettiği ve kendine önemli bir avantaj sağladığı belirtildi. Verilen kararla birlikte Kolombiya’da 2.3 milyondan fazla aktif kullanıcıya ve 88 bin sürücüye sahip olan Uber yasaklandı.

Resmi faaliyetlerin durdurulması kararının ardından, Uber kararın iptali için mahkemeye başvurdu. Yapılan itiraz için mahkemenin nasıl bir karar vereceği şimdiden merak ediliyor.

Benzer şekilde ülkemizde de haksız rekabet gerekçe gösterilerek Uber’in faaliyetleri durdurulmuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>