Uber kredi kartı pazarlamaya başlıyor

0

Araç paylaşım servisi Uber, Barclays Bank ile ortaklık kurarak, ABD’deki müşterileri için özel bir Visa kredi kartı geliştirdi. 

Uber aslında araç paylaşımı dışında, yemek sipariş servisi UberEat üzerinden de çok önemli bir gelir elde ediyor. UberEat üzerinden 2017 yılında 3 milyar dolar gelir bekleyen şirket, böylece 2017 yılındaki gelirlerinin %10’ununu yemek siparişinden kazanmış olacak. 

Avantajlı indirimler

Araç paylaşım devi şimdi yemek siparişi veren kullanıcılarına daha avantajlı bir kredi kartı sunmuş olacak. Şirket, kullanıcılara kredi kartı ücreti ödemekten kurulacakları hem de yemek siparişlerinde indirim kazanacakları bir çözüm sunmayı planlıyor.  Kart Uber araçları ile yolculuklarda, yolculuk ücretinin %2’sini müşteriye geri verirken, yemek siparişlerinde de %4 indirim sağlayacak. Ayrıca, otel rezervasyonları, uçak biletleri, yazlık ev kiralarında %3 indirim sağlarken, kullanıcılarını bu yolculukları sırasında oluşacak kaza, hırsızlık, kayıp gibi sorunlara karşı 6000 dolara kadar sigortalayacak.

Kredi kartının ödemeleri ise mobil hat faturasına bağlanacak ve kullanıcılar ödemelerini mobil faturalarını ödeyerek tamamlayabilecekler. Şirketin yeni kredi kartı hamlesiyle gelirlerinde önemli bir artış yaşanması ve müşteri sadakari konusunda da önemli bir zıplama yapması bekleniyor zira kullanıcıların en ufak olumsuz bir gelişmede uygulamayı telefondan silmesi ve rakip uygulamalara geçiş yapmaları 2016 ve 2017 boyunca şirketin başını son derece ağrıtmıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>