Uber Londra’daki terör saldırısını fırsata mı çevirdi?

0

ABD’de Uber’in CEO’sunun Trump’a destek vermesi nedeniyle büyük kullanıcı kaybına uğrayan uygulama şimdi terör saldırı sonrasındaki tavrı nedeniyle İngiltere ve Avrupa’da da halk desteğini kaybedebilir.

Londra’da Cumartesi gecesi yaşanan ve 7 kişinin ölümü, onlarca kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan terör saldırı sırasında, evlerine gitmek için Uber’den araç talep eden kişilere normal fiyatın 2.1 katı acil durum fiyatı teklif edildiği ortaya çıktı.

Fiyat teklifinin ekran görüntülerini sosyal medyada paylaşan kullanıcılar Uber’i eleştiri yağmuruna tutarken, Uber yöneticileri ise o akşam saldırı bölgesinden araç çağıran kişileri bölgeden uzaklaştırmak için para alınmadığını iddia ediyorlar.

Uber yönetimi halkı bedava taşıdıklarını iddia ediyor

Uber’in Londra yöneticisi Tom Elvidge, uygulamanın fiyatlandırmayı talebe göre otomatik olarak belirlediğini ancak kendilerinin saldırı haberlerinin duyulması ile dinamik fiyatlandırma özelliğini devre dışı bıraktığını savunarak, pek çok Uber şoförünün ise saldırı bölgesindeki panik halindeki insanları ücret almadan evlerine bıraktığının altını çizdi.

Ancak bu açıklamalara rağmen Londra halkı şimdi Uber’i fiyatlandırma konusunda çok geç harekete geçmekle suçluyor ve bazı Uber kullanıcıları şoförlerin kendilerinden yüksek ücreti aldıklarını dile getiriyorlar. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>