Uber Londra’ya geri dönüyor

1

Uber net

İstanbul’da taksicilerin ağır tepkisini aldıktan sonra gelen yasal düzenleme ile yasadışı duruma düşen Uber, benzer bri süreci de Londra’da yaşamıştı. Ancak ABD’li araç paylaşım/taksi servisi şimdi Londra’da yasal statüsünü yeniden kazandı.

Dava açtı ve kazandı

Londra’da taşımacılık lisansı iptal edildikten sonra şehir yönetimine dava açan Uber davayı kazanarak yeniden taksicilik yapmaya hak kazandı.

Ancak mahkeme bu lisansı sadece 15 ay süreyle kullanmasına izin verdi ve bu süreç içinde Londra Ulaşım Yönetimi’nin şartlarına uyması gerekcek. 15 aylık lisans süresi bittiğinde ise şehir yönetimi ile oturup lisansını yenilemesi gerekecek.

Uber’in Londra’daki bu zaferinden cesaret alarak lisansının iptal edildiği diğer Avrupa ülkelerinde hatta İstanbul’da da benzer bir yasal savaşa girebileceğinin altı çiziliyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorumlar

  1. İlk cümlede yazım yanlışı var hocam

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>