Uber, Lyft’e bisiklet çalımı mı atıyor?

0

Otomobil paylaşım pazarında birbirlerinin saçını başını yolan iki rakip şirket şimdi de şehir içi bisiklet paylaşımı pazarında birbirlerine girdiler.

Bisiklet deyip geçmeyin

Uber’in bisiklet paylaşım şirketi Jump’ı satın almasına rakip bisiklet paylaşım servisi CitiBike’ı satın alarak cevap vermek isteyen Lyft kötü bir sürprizle karşılaşabilir.

Uber, Lyft’in hamlesini önlemek için CitiBike’in bağlı olduğu çatı şirket Motivate’i satın almak üzere harekete geçti. Lyft, Motivate’e ortak olmak için 250 milyon dolar ödemeyi göze almıştı ancak Uber’in şimdi Motivate’i satın almak için daha büyük bir teklifle şirketin kapısını çaldığı konuşuluyor. 

Öyle görünüyor ki, iki araç paylaşım devi, küçük bir bisiklet paylaşım şirketini satın almak için fiyat kızıştırmalı bir açık artırım oturumun girmiş durumdalar. Diğer bir deyişle, Motivate’in hissedarlarının başına talih kuşu kondu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>