Techinside Google News
Techinside Google News

Uber, misafirlerinizi evine bırakacak

Uber, partiler veya şirket organizasyonları sonrasında misafirleri evine bırakacak yeni bir servisi hizmete sokuyor: UberEvents
- Advertisement -

ubereventsKişisel veya kurumsal kutlama organizasyonları, partiler, toplantılar, davetler sadece organizasyonun yapıldığı alandaki hizmetlerle değil, organizasyona ulaşmak ve sonrasında organizasyondan ayrılmak gibi detaylarla da değerlendirilir. Misafirlerinizin partinize/toplantınıza/davetinize “ulaşımı çok zor bir lokasyonda” bahanesiyle katılmadığını görmek canınızı çok sıkabileceği gibi bu tür organizasyonlar için özel toplu taşıma servisleri kaldırmak da kimi zaman misafirleri rahatsız edebilir.

Bu gibi durumlar için Uber şimdi, UberEvents isimli yeni bir servisi hizmete sokuyor. UberEvents ile bir organizasyon sahibi, ulaşım desteği vermek istediği misafirine özel bir kod yolluyor. Bu kodu kullanan misafir sadece kendine özel bir Uber aracı çağırarak organizasyon noktasına veya mekandan evine ulaşım sağlayabiliyor.

Organizasyon sahipleri, sadece kullanılan kodlar için Uber’e ödeme yapıyor, böylece kodu kullanmak yerine kendi aracı/imkanları ile organizasyona katılanlar için fazladan ödeme yapmak gerekmiyor. Ayrıca kullanılan her kodun hangi noktadan hangi noktaya ulaşım için kullanıldığı ve kod sahibinin ulaşım kodunu kullandığına dair onay gibi detaylar da organizasyon sahibine iletiliyor. Böylece Uber şoförlerinin kod sistemini kötü amaçlı kullanmasının önüne geçiliyor.

Yeni sistem şimdilik sadece ABD’de geçerli ancak dünyanın her yerinde şirket toplantıları, basın davetleri, lansmanlar, bayi toplantıları, tıbbi  kongreler gibi organizasyonlarda sık sık ulaşım ihtiyacı yaşanıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir