Uber nakit akışını pozitife çevirdi

0

Uber nakit akışı

Uber uzun zaman sonra ilk kez üç aylık pozitif nakit akışı bildirdi ve daha fazla insanın ulaşım ve yemek siparişi için hizmetlerine güvenmesi nedeniyle üçüncü çeyrek işletme karı tahminlerinin üzerine çıktı.

Şirketin hissesi yüzde 15 artışla 28,2 dolara yükseldi ve Lyft Inc hisselerinin yüzde 11 ve DoorDash (DASH.N) hisselerinin yüzde 4 artmasına yardımcı oldu.

Uber, ikinci çeyrekte 382 milyon dolarlık serbest nakit akışı üreterek, seyahatlerin pandemi öncesinde görülen seviyeleri aşması, ofislerin yeniden açılması ve seyahat talebindeki artışla artması nedeniyle analistlerin 263.2 milyon dolarlık beklentilerini aştı.

Şirket ayrıca bu çeyrekte filosuna daha fazla sürücü ve dağıtım acentesi ekleyerek toplam sayılarını tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 5 milyona çıkardı ve artan gaz fiyatlarının onları kaydolmaktan caydırdığına dair endişeleri ortadan kaldırdı.

İcra Kurulu Başkanı Dara Khosrowshahi: “Kaydolmak ve kazanmak için gelen çok güçlü bir yeni sürücü akışına sahibiz,” dedi. Khosrowshahi, yeni sürücülerin yüzde 70’inden fazlasının enflasyondan ve artan maliyetlerden kaynaklanan bir darbeyi yönetmek için Uber’e katılmayı tercih ettiğini de sözlerine ekledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>