Uber, otobüs ve tren bileti satmaya başlıyor

0

Uber ve Careem

Kış aylarında arkadaşlarıyla toplanıp Doğu Ekspresi’ne binerek Kars’a gitmek ve Instagram’ını macera fotoğraflarıyla doldurmak isteyen gençler tren bileti bulmakta zorlanıyor olabilir ama yakında o biletleri almak isteyenler de Uber uygulamasını kullanmak zorunda kalabilir.

Uber sürücüleri bu işe ne diyecek?

Uber henüz Türkiye’de bu işe girmedi ama ABD Denver’da tren ve otobüs bileti satışını denemeye başladı. Şehirdeki Uber kullanıcıları artık sadece taksi çağırmak için değil, otobüs ve tren bileti almak için de Uber uygulamasını kullanabiliyorlar.

Şehrin toplu taşıma yönetimi ile yapılan işbirliği sonucunda hayata geçen uygulama sayesinde, Uber kullanıcıları trenlere veya otobüslere binerken, uygulamalarının içinden bileti tek tıkla alıp barkodu gişeye okutarak yollarına devam edebiliyorlar.

Öte yandan, Uber sürücüleri giderek düşen gelirleri nedeniyle isyan halindeyken Uber’in şimdi de yolcuları toplu taşımaya yönlendirmesi başka bir tartışmanın daha fitilini ateşleyecek gibi görünüyor.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>