Uber otobüs ve tren rezervasyonlarını test ediyor

0

Uber otobüs

Uber, Birleşik Krallık vatandaşlarının demiryolu ve otobüs taşımacılığı rezervasyonu yapmasına izin veren bir özelliği test etmeye başladı.

Uber, kullanıcıların geleneksel araba yolculuklarıyla aynı anda alternatif ulaşım türleri rezervasyonu yapmalarına izin vererek, yolculuklar için tek durak noktası olmayı umuyor. Uber Birleşik Krallık Genel Müdürü Andrew Brem yaptığı açıklamada, “Bu yaz, Birleşik Krallık genelinde kapıdan kapıya sorunsuz bir seyahat deneyimi sağlayan yeni seyahat teklifimizi lanse etmekten heyecan duyuyoruz” dedi.

Bu özellik için Uber, Berlin merkezli Omio ile işbirliği yaptı. Omio’nun kendi uygulaması bulunuyor. Hizmet, 37 ülkede 1.000’den fazla nakliye ortağına sahiptir. Tren ve otobüs/otobüs seyahati Omio’nun uzmanlık alanıdır, ancak aynı zamanda hava ve feribot taşımacılığını da destekliyor.

Ortaklığın bir parçası olarak Uber, teknolojisini lisanslaması için Omio’ya ödeme yapacak ve şirkete Uber’in uygulaması aracılığıyla rezerve edilen seyahatlerden pay verecek. Yeni özellik, Uber’i CEO Dara Khosrowshahi’nin şirketi “ulaşımın Amazon’u” yapma vizyonuna yaklaştırıyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>