Techinside Google News
Techinside Google News

Uber ve Pandora işbirliğine gidiyor

Araç paylaşım servisi Uber, bundan sonra yolda müzik dinlemek isteyen yolcularına reklamsız Pandora servisiyle hizmet verecek.
- Advertisement -

Araç paylaşım uygulaması Uber ve online müzik servisi Pandora, üç ülkede iş birliği yapacaklarını duyurdular.

Buna göre şirketin ABD, Avustralya ve Yeni Zellanda’daki şoförleri ücretsiz Pandora aboneliği edinecek ve reklamsız müzik dinleyebilecekler. Bu da araçlardaki yolcuların, yolculukları boyunca reklamsız müzik dinleyebilmeleri anlamına geliyor.

Aslında ünlü araç paylaşım uygulaması, 2014’te Spotify ile ortaklığa giderek, yolcuların araç içinde istediği şarkıyı dinleyebilmesine olanak sağlıyordu. Ancak bu uygulamada yolcular uygulama üzerindeki ayarla, kendi telefonundan seçtiği şarkıyı aracın müzik sistemine göndererek şarkıyı çalıyordu.

Pandora ile ortaklıkta ise Uber’in şoförleri ücretsiz abonelik hakkı kazanıyor ve araçta yolcu olsun olmasın, reklamsız müzik dinlemeye devam edebiliyorlar. ABD’li araç paylaşım servisinin Pandora ile ortaklığını, Spotify’da olduğu gibi yolcuların da yararlanabileceği şekilde genişletip genişletmeyeceği bilinmiyor. Şirketin açıklamasına göre, Spotify hizmeti devam edecek ancak dileyen yolcular ikinci bir seçenek olarak Pandora’daki müziklere de erişebilecekler.

 

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir