Uber, Pepsi’nin avukatını işe aldı

0

Son bir yıl içinde skandallarla ve şirket içi kavgalarıyla büyük prestij kaybına uğrayan Uber için sırada, dev maddi kayıplara uğrama riski taşıyan davalar var. 

Araç paylaşım uygulaması şimdi, genç bir startup olmaktan çıkıp dev bir şirkete dönüşmenin sancılarını atlatmak için deneyimli bir avukatla çalışma kararı aldı.

Milyarlarca dolarlık tazminat davaları

Şirket, Pepsi’nin avukatı Tony West’i şirketin hukuk ekibini yönetmesi için işe aldı. West’i şu anda bekleyen en önemli davalar, Waymo’nun şirketi köşeye sıkıştırdığı ve muhtemelen milyarlarca dolarlık tazminat alacağı, otonom sürüş teknolojisi hırsızlığı davası ile eski kadın çalışanların taciz davaları olacak. 

Şirketin ayrıca vergi cezası yememek için, vergi müfettişlerini ve devlet memurlarını takip eden ve araç istediklerinde “boş araç yok” mesajı gönderen casus uygulaması nedeniyle de ABD devletiyle başı belada ve çok sağlam bir savunma yapması gerekiyor.

Ayrıca, şirketin Asya ülkelerindeki operasyolarında devlet yöneticilerine rüşvet verdiğine dair iddiaların görüldüğü davalar da West’in başını ağrıtacak.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>