Uber rakibini satın alacak mı?

0

Uber ve Careem

Daha önce Uber ve Careem arasında birleşmeye yönelik haberler çıkmıştı. Ancak yaşanan son gelişmeler ile Uber, Careem’i satın alacak gibi görünüyor.

Uber ve Careem arasında satın alma görüşmeleri yapılıyor

Uber’in orta doğudaki en büyük rakibi olan Careem ile görüşmeleri yoğun bir şekilde devam ediyor. Alman otomobil devi Daimler ve Japon e-ticaret şirketi Rakuten’in de yatırımcıları arasında bulunduğu Careem, Uber’in Orta Doğu’daki en büyük rakibi olarak gösteriliyor.

Daha önce Uber ve Careem’in ortaklığa gideceğine yönelik haberler çıkmıştı. Ancak son görüşmelerden sonra Uber’in Careem’i satın almak için 2-2.5 milyar dolar seviyelerinde bir teklifte bulunduğu iddia ediliyor.

Türkiye dahil olmak üzere Arap Emirlikleri, Katar, Suudi Arabistan, Irak gibi birçok Orta Doğu ülkesinde faaliyet gösteren Careem, önemli bir Pazar payını elinde bulunduruyor. Uber eğer bu satın almayı gerçekleştirirse, Avrupa ve Orta Doğu’da ulaşım hizmeti veren en büyük şirket konumuna gelecek.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>