Uber şoförleri ve müşteriler uygulama üzerinde konuşabilecek

0

Uber ve Grab

Uber uygulamasına, şoförlerin ve müşterilerin VoIP üzerinden konuşabilmelerini sağlayan yeni bir özellik geliyor.

VoIP

Şoförlerin müşteriye yaklaşırken veya konumunu ararken konuşmalarını sağlayacak bu yeni VoIP özelliği sayesinde, müşteri ve şoför arasındaki tüm konuşmaların kaydını tutmak da mümkün olacak.

Skype veya FaceTime audio gibi çalışacak olan ses tabanlı uygulama sayesinde şoförler artık müşterileri GSM hattı üzerinden aramak zorunda da kalmayacaklar. Bu da şoförler için arama ücretinden tasarruf etmek anlamına da gelecek.

Ayrıca yurt dışı seyahati sırasında Uber kullanan turistler, şoförlerden gelen aramalara cevap verdiğinde, yurt dışı tarifesi üzerinden telefon ücreti ödemek zorunda kaldıkları için, yeni uygulama yurt dışı seyahatindeki müşteriler için de olumlu bir gelişme olarak görülüyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>