2 milyar dolarlık iş adamı Uber şoförü oldu

0

ABD’de 100 bin dolarlık lüks Tesla otomobili ile Uber üzerinden taksi hizmeti vermeye başlayan milyar dolarlık iş adamı Paul English, gören herkesi şaşırtıyor.

Gezi-turizm-otel rezervasyonu üzerine hizmet veren ünlü Kayak.com’un kurucusu olan ve siteyi 2012’de 1.8 milyar dolara satan English’in, standat Uber şoförlerinin görünümüne uymadığını fark eden taksi yolcuları, iş adamına aslında ne iş yaptığını sormaktan geri duramıyorlar.

“Müşterilerime mühendis olduğumu ve yan iş olarak geceleri taksi şoförlüğü yaptığımı söylüyorum,” ifadelerini kullanan Paul English ayrıca ekliyor: “Onlara ne iş yaptıklarını sorduğumda, kendilerini anlatmaları beni mutlu ediyor.”

Milyarlarca dolar sermayeye ve herhangi bir yatırımcıya başvurduğunda onlarca milyar dolarlık daha fon bulabilme imkanına sahip, Silikon Vadisi’nde çok iyi tanınan bir iş adamı olan English’in amacı elbette aile bütçesine katkıda bulunmak için boş saatlerinde taksi şoförlüğü yapmak değil. Elinde bir not defteri ile her gece yarısından sonra iki saatliğine taksiye çıkan iş adamının amacı, ulaştırma sektöründe yeni kurduğu startup’ı için pazar araştırması yapmak.

Her müşteriyle detaylıca sohbet edip öğrendiklerini, sektördeki açıklara dair fark ettiği detayları not edip yoğun bir şekilde çalışan Paul English’in bu sayede kendi ulaştırma startup’ı Lola’yı daha kullanıcı dostu bir uygulama haline getirmeye çalıştığı anlaşılıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>