Uber, sürücü kontrollerini sürekli hale getirdi

0

Araç paylaşım uygulaması Uber, sürücülerini yeterince kontrol etmeden işe aldığı için büyük eleştiri almıştı. Bazı sürücülerin tecavüz veya cinayet gibi suçlardan arandığı veya eski hükümlüler olduğu ortaya çıkmış, bu sürücülerin yolculara tecavüz etmeye kalkışması veya yolcuları öldürmesi nedeniyle şirket ağır sorumluluk altında kalmıştı.

Sürücüler Uber’in başına bela

ABD’de Colaroda Eyalati de Uber’i sürücülerinin geçmişini yeterince kontrol etmediği gerekçesiyle 8.9 milyon dolar cezaya çarptırmıştı.

Uber şimdi sürücüleri hakkındaki güvenlik soruşturmalarını sürekli hale getirmeye karar verdi. Böyle Uber sürücüleri işe girdikten sonra işledikleri suçlar nedeniyle de Uber’den uzaklaştırılacaklar. 

Mevcut sistemde, Uber sürücüleri sadece ilk aşamada kontrol ediyor, sabıkası temiz olan sürücüler bir daha kontrol edilmiyordu ancak bazı sürücülerin, bir yandan Uber’le çalışırken yıllar içinde farklı suçlara karıştıkları anlaşılıyordu. 

Uber bu sorunlardan tamamen kurtulmak için, sürücüsüz otomobil teknolojilerine büyük yatırım yapıyor ve Volvo ile ortak şekilde kendi otonom sürüş teknolojisini geliştiriyor. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>