Uber sürücüleri araç içinde satış yapabilecek

0

Uber sürücüleri

Cargo ile yapılan anlaşma ile Uber sürücüleri araç içinde ürün satışı yapabilecek. Böylelikle müşteriler ihtiyaçlarını karşılayabilecek, Uber sürücüleri ise ek gelir elde edebilecek.

Uber sürücüleri ek gelir elde edebilecek

New York merkezli startup olan Cargo, araç paylaşım şirketi Uber ile bir anlaşma imzaladı. Yapılan anlaşma kapsamında Uber sürücüleri, yolculuk sırasında müşterilere ürün satışı yapabilecek. Bu sayede Uber, araçlarını bir nevi otomat haline getirecek. Örneğin; havaalanına gidecek olan bir müşteri eğer karnı açsa, sürücüden atıştırmalık bir şeyler satın alabilecek. Böylelikle ihtiyaçlarını gidermek için havaalanına gitmeyi beklemeyecek.

Cargo’nun şefi Jeff Cripe, bu özelliğin ilk etapta tüm sürücülere getirilmeyeceğini söyledi. İlk etapta sadece Uber üzerinden 4,7 yıldız ortalamasına sahip sürücüler satış yapabilecekler. Böylelikle başlangıç aşamasında, güvenilir sürücüler aracılığıyla yeni hizmetin test edilmesi hedefleniyor.

Yeni hizmetin eklenmesi ile hem sürücüler hem de Uber daha fazla kazanabilecek, müşteriler ise ihtiyaçlarını giderebilecek. Cargo’ya göre sürücüler satış yaparak, ayda ek 1500-3000 dolar gelir elde edebilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>