Uber otonom araç testleri için başvuru yaptı

0

Uber otonom araç

Uber otonom araç testlerine tekrar başlayabilmek için yeni bir başvuru yaptı. Başvuru öncesinde Uber tarafından yeni önlemler alındı.

Uber otonom araç testlerine başlayabilecek mi?

2018 yılının Mart ayında ABD’nin Arizona kentinde otonom Uber aracı, ölümlü bir kazaya karışmıştı. Bisikletli bir sürücünün ölümüne neden olan bu kaza, otonom araçların güvenliğini gündeme getirmişti. Sürücünün kaza sırasında yol ile ilgilenmemesi de tartışmaların artmasına neden olmuştu.

Bu kaza sonrası otonom araç testlerini durduran Uber, çeşitli geliştirmeler yaptı ve yeni önlemler aldı. Uber, trafiğe açık alanlarda otonom araç testlerine tekrar başlamak için başvuru yaptı. Eğer gerekli izinler alınabilirse testlerde bu kez Uber araçlarda iki sürücü yer alacak. Böylelikle olası bir kaza tehlikesi durumuna daha net bir şekilde müdahale edilebilmesi hedefleniyor. Ayrıca ber CEO’su Dara Khosrowshahi yaptığı açıklamada, teknik anlamda da tüm önlemlerin alındığını belirtiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>