Uber tazminat cezası aldı

0

Uber tazminat

San Francisco’da görme engelli bir vatandaşın açtığı dava nedeniyle Uber tazminat cezası aldı. Uber sürücüsünün tutumu bu cezaya neden oldu.

Sürücüsüz nedeniyle Uber tazminat cezası aldı

İş stratejisi ile ulaşıma yeni bir yön veren Uber, dönem dönem olumsuz durumlarla gündeme gelebiliyor. Bu kez bazı Uber sürücülerinin yaptığı etik dışı hareket, Uber’e zarar verdi.

ABD’de San Francisco’da görme engelli bir vatandaş rehber köpeğiyle araca binmek istemesi nedeniyle Uber sürücüleri tarafından reddedildi. Bu reddedilme birden çok sürücü tarafından yapılınca, durum mahkemeye taşındı.

Lisa Irving, sürücülerin zorbalıkta ve sözlü tacizde bulunduğunu iddia etti. Sürücülerden kötü davranış görmesi ve defalarca reddedilmesi nedeniyle Irving işe de geç kaldığını vurguladı. Irving’in iddiaları ile açılan davada, Uber suçlu bulundu. Dava sonucunda Uber’e 1.1 milyon dolarlık tazminat cezası verildi.

Tazminat cezasının yanı sıra Uber’in yaşadığı prestij kaybı da bu davanın yoğun bir şekilde gündemde kalmasına neden oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>