Uber teslimat şirketi satın alıyor

0

Uber teslimat şirketi

Uber teslimat şirket Cornershop’u satın almaya hazırlanıyor. Ulaşım sektörünün dev ismi Uber, bununla sınırlı kalmayarak teslimat sektörüne de adım atıyor.

Uber teslimat şirketiyle yeni döneme giriyor

Sunduğu ulaşım hizmeti ve araç paylaşım politikasıyla Uber, küresel ölçekte dünyanın en büyük ulaşım şirketi haline geldi. Ancak Uber, sadece ulaşım sektöründeki başarısıyla bilinmek istemiyor.

Teslimat şirketi Cornershop’u bünyesine katmaya hazırlanan Uber, bu satın almayı 2020 yılında tamamlayacak. Cornershop, özellikle restoranlar için teslimat hizmeti sunuyor ve elektrikli bisiklet kiralama hizmeti veriyor.

Şili, Meksika, Peru ve Toronto’da hizmet veren bu şirket, aynı isimle aynı sektörde Uber ismi çatısı altında hizmet vermeye devam edecek. Uber’in böylelikle teslimat sektöründe de tecrübe kazanması ve bu alanda temel atması planlanıyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>